ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Ülkemizde 1981 yılında kutlanmasına karar verilen Öğretmenler Günü, ülke olarak kutladığımız en önemli günlerden biridir. 24 Kasım 1928’de Atatürk, Millet Mektepleri’nin başöğretmenliğini kabul etmiştir. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar ise, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde resmileşmiştir.

Öğretmenler Günü kutlama tarihleri çeşitli ülkelerin kendi tarihi ve kültürel özelliklerine, okul tatil günlerine göre farklılık gösterse de; pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’de gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansının sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesini oy birliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür.

Hepimizin minnet duyduğu, bilgilerimizin temelini oluşturan, titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalarla bizleri şekillendiren, üzerimizdeki emekleri sayılamayacak kadar çok olan kıymetli öğretmenlerimizi bu özel günde küçük hediyelerle onurlandırmak hepimizi mutlu edecektir. Yıllarını kişilikli bireyler yetiştirebilmek için harcayan ve eğitimin temelini oluşturan öğretmenlere bu özel günde teşekkür niteliğinde çiçek göndermek, yüzlerde kocaman tebessümler yaratacaktır.

Öğretmenler Günü Çiçekleri 444Çiçek’de sizleri bekliyor.

Sevgililer Günü’nde sevgiliye, Anneler Günü’nde annenize, Babalar Günü’nde ise babaya çiçek göndermenin mutluluğunu ve heyecanını öğretmen sevdiklerinize de Öğretmenler Günü’nde yaşatın. Yıl dönümü, doğum günü gibi özel günlerde yaptığınız jestlerle mest ettiğiniz öğretmen eşinizi, sevgilinizi, annenizi ya da yakın bir arkadaşınızı Öğretmenler Günü’nde de küçük sürprizlerle sevindirin.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Siz de verdiğiniz değeri göstermek istiyorsanız; Öğretmenler Günü çiçekleri, sevdiğiniz ve saydığınız öğretmenleriniz ve öğretmen sevdikleriniz için en güzel ve en canlı halleriyle 444Çiçek’de sizleri bekliyor. Öğretmene Çiçek kategorisinin yanında bulabileceğiniz Öğretmene Gurme kategorisinde yer alan kek buketleriyle de öğretmen sevdiklerinize en tatlı anları siz yaşatın!