Yaz Çiçekleri

Yaz geldiği zaman en çok vakit geçirdiğimiz yer bahçelerimizdir. Tüm kışın yorgunluğunu atmak hem de güzel havaların keyfini çıkarmak için kendimizi bahçelere atıyoruz. Bahçeleri güzelleştiren nedir diye sorsak? Cevap kesinlikle yaz çiçekleri olur.

Yaz Çiçekleri
Yaz Çiçekleri

Her çiçek her mevsime uygun olmadığından dolayı yazın bahçemize ekeceğimiz çiçekleri iyi seçmemiz gerekiyor. Bu çiçek türleri özellikle güneşi seven ve sıcağa karşı dayanıklı çiçekler olmalıdır.

Yaz boyunca bahçenizde size huzur ve mutluluk sağlayacak yaz çiçeklerini sizin için araştırdık. İşte yazı çok seven yaz çiçekleri türleri…

Ortanca: Her bahçede ve toprakta yetişme gibi sevilen özelliğe sahip ortancalar bahçenizi renklendirecek. Ortancalar ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta nemli ortamlarını sevdiklerinden dolayı yazları biraz daha gölge alan yerlere ekmeniz gerekebilir.

Ortanca
Ortanca

Sardunya: Yazın en gözde çiçeği sardunyalardır. Yazın gelişiyle beraber hemen hemen tüm bahçe balkonlar sardunyalar ile dolar taşar. Sardunyalar farklı renkleri ve her türlü toprakta yetişme özelliğiyle her zaman tercih edilmeye devam edecek gibi.

Sardunya
Sardunya

Petunya: Tüm yaz boyunca bahçenizde yer alacak olan Petunyalar renkliliği ile göz kamaştırıyor. Sonbahar aylarına kadar sağlam kalma özelliğine sahip olan bu çiçekleri günün belli saatinde gölgede kalacak şekilde dikmenizi tavsiye ederiz.

Petunya
Petunya

Karanfil: Farklı türleri bulunan karanfili yazın bahçenize ekecekseniz bahçe karanfili olmasına dikkat ediniz. Güneş ışığını öğlen saatlerinde direk almayacak şekilde ekmeniz gerekmektedir. Karanfiller yapıları sebebiyle suyu çok fazla sevmezler.

Karanfil
Karanfil

Hanımeli: Hanımeli çiçeği dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen enfes kokusu olur. Güneş seven bir çiçek olan Hanımeliyi sarmaşık ya da çalı olarak yetiştirebilirsiniz. Hanımelinin yetişmesi için en önemli etken güneştir.

Hanımeli
Hanımeli

Yaz çiçekleri arasında en çok tercih edilenleri sizlere önerdik. Benim işim çiçek yetiştirmek değil ben sadece gönderirim diyorsanız sizi 444cicek.com’a bekliyoruz o zaman…