Sevgililer Günü yaklaşmaya başladıkça hepimizde bir heyecan bir panik! Yılın en romantik gününün gelişi tüm şehre hatta dünyaya yansıyor. Peki sevgiliniz için hediyeniz hazır mı?

Sevgililer Günü hikayesini bilmeyen yoktur. Imparator 2. Claudius’un sevgililerini bırakmak istemedikleri nedeni ile askerlik yapmak istemeyen erkekleri orduda tutmak amacı ile evlilikleri yasaklamasının ardından, bu karara uymayarak sevenleri evlendiren Aziz Valentine‘in dövülerek öldürüldüğü günü anmak amacı ile kutlanan bu gün, aşıklara ithaf edilmiştir.

Sevgililer günü hikayesini daha detaylı okumak için buraya tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.  Gelelim bu özel günde sevgililerinizin kalbini nasıl çalacağınıza, eşlerinizi kendinize tekrar tekrar nasıl aşık edebileceğinize.

sevgili ve çiçekler

Görsel: Finder

Öncelikle aşk incelik ister. Bunu hepimiz biliyoruz. Şarkılar, filmler, destanlar yazılmış bunun üzerine. İncelik için de özel günler elbette fazlaca önemlidir. Sevgililer Günü için tatlı sürprizler yapmak, hediyelerle sevgilimizi mutlu etmek ilişkimizi her dem taze tutmak için en güzel fırsatlardan biri.

Daha önce kadınlara alınabilecek Sevgililer Günü hediyeleri ve erkeklere alınabilecek Sevgililer Günü hediyeleri hakkında bilgi vermiştik. Sevgililer Günü için yapılabilecek aktiviteler ve alınabilecek hediyelerle ilgili tüm aradığınız bilgi için Sevgililer Günü kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda ise 2018 yılının en favori Sevgililer Günü çiçek aranjmanlarına yer vereceğiz. Hemen ilki ile başlayalım!

1 – Mutluluk Rüzgarı Beyaz Güller

Mutluluk rüzgarı içinizi serinletirken sıcacık bir sarılma ile güne romantizm katabilirsiniz. Bu senenin en favori aranjmanlarından biri özenle dizilmiş beyaz gülleri ile yeşilin enerjisini yansıtan yaprakları ile

2 – Eflatun Düşler Gül Aranjmanı

Gülün her tonu ayrı bir özel, ayrı bir güzel. Eflatun güllerin şık ve sade bir vazo içerisinde sizler için hazırlandığı bu aranjman ile en zarif sürprizlerin başrolünde olmaya ne dersiniz?

Sadece yukarıdaki fotoğrafa bakarak ile bu gülün anlamını asaletten aldığını anlayabilmek mümkün. Biricik aşkınıza, kalbinizin sahibi eşinize ve aşkınızı ilan etmek için bu günü seçtiğiniz rüyalarınızın kadınına hediye edebileceğiniz güzel bir aranjman arıyorsanız Eflatun Düşler Gül Aranjmanı tam da size göre.

3 – Düş Prensesi 41 Kırmızı Gül Aranjmanı

Neden 41 kere maşallah deriz hiç düşündünüz mü? Bu durumla ilgili çeşitli rivayetler var. Ancak en yaygın olarak inanılan 41 sayısının 40’tan fazla olması. Kafanız karıştı değil mi? Hemen açıklayayım. 40 sayısı inanç ve kültür değerlerimizde önem arz ediyor. Yani Mal varlığının 40’ta birinin zekat verilmesi, 40 gün süren yağmurların ardından Nuh Tufanının olduğuna inanılması gibi altında birçok sebep var 40 rakımının önemli olmasının. 41 ise 40’tan bile fazla, 40’tan bile büyük anlamı bulunuyor.

Bu sebeple de bazen yanlış bir şekilde 40 bin kere diye telaffuz etsek de önemli şeyler için 41 kere maşallah diyerek onu koruma sözcükleri sarf ederiz.

Aşkımıza 41 kere maşallah demek istiyor ancak hangi çiçeği seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Merak etmeyin, biz buradayız! İşte o çiçek karşınızda! 41 adet kırmızı gül ile zarif bir cam vazoda oluşturulan Düş Prensesi 41 Kırmızı Gül Aranjmanı içerisinde adından da anlatılacağı üzere tam 41 tane kırmızı renkli kaliteli gül yer alıyor.

4 – Felicita

Sevgililer Günü soğuk kış günlerinin en sıcak gecesidir. Rengarenk çiçekler bu soğuk günü bahara çevirir. Felicita Aranjmanının içerisinde pembe ve turuncu çardak güller yer alıyor. Aynı bir bahar sabahı gibi. Pencereden süzülen ıhlamur kokusu, deniz esintisi gibi. Gördüğün an mutluluk veren, içini titreten ve ruhunu doyuran bir aranjman.

Sevgilinize mutluluk aşılayan bir gün ve bir hediye vermek isterseniz bu enerjik gül buketini tercih edebilir, onun yüzünde de güller açtırabilirsiniz.

5 – Renklerin Buluşması Çardak Gül Aranjmanı

Sevgililer Günü için çiçek göndermek aslında düşündüğünüzden daha önemlidir. Sevgili beyler, size sesleniyorum. Eğer sevgiliniz açık bir ofiste çalışıyorsa ona sıklıkla ve özellikle önemli günlerde çiçek göndermeniz sizin de yararınıza olacaktır. Ofise sıklıkla gelen çiçekler sevdiğinizi mutlu ederken başkalarına da beli mesajlar verecektir 🙂

İşin şakası bir yana elbette, çiçek almak sevgilinizi mutlu edecek, sevildiğini herkesle paylaşacak ve kendisini çok daha değerli hissedecektir.

6 – Sevgi Işığı Pembe Çardak Gül ve Beyaz Papatya Aranjmanı

Beyaz papatyalar ve capcanlı çardak güllerin bir bukette birleştiği o aranjman… 14 şubat sabahı bu aranjmana kapıyı açmak hangi kadını mutlu etmez ki? Soğuk şubat ortasını aşkın ateşi ile sımsıcak yapan 14 Şubat’ın en güzek çiçeklerinden biri de bu aranjman.

7 – Bembeyaz Mutluluk Beyaz Güller

Sevgililer Günü ve çiçek sevmeyen kadın yoktur. Sevgililer Günü’nde romantik bir sürpriz ile karşılaşmayıp güzel çiçekler almadığı için bu günü sevmediği kanaatine varan kadın bardır. Biraz fazla iddialı oldu değil mi? 🙂 Ancak doğru. Çiçekler kadar güzel canlıları neden sevmeyelim ki? Hele ki şirin bir ayıcığın sarıldığı bembeyaz gülleri sevmemek için nasıl bir sebebi olabilir ki birinin?

8 – Aşkın Halleri Kırmızı Güller

Aşkın rengi olan kırmızı her özel günde olduğu gibi bu günde de en önemli renklerden biri. Sokaklar, kıyafetler, süslemeler ve elbette güller. Kırmızı gülün en çok anlam bulduğu gün olan Sevgililer Günü için hazırlanan bu aranjman sevdiğinizin kalbinin küt küt atmasını ve size olan aşkının katlanmasını sağlayacak.

9 – Zarif Aşkım Beyaz Güller

Güllerin aşkı mı daha büyük yoksa sizin mi? Kesinlikle sizin! Aşkınızın büyüklüğünü göstermek için sayıca çok fazla olan güllere ihtiyacınız yok! Bir buket beyaz gül ve aşk dolu bir sevgi notu ile sevdanızın büyüklüğünü ona ifade edebilir, gülümsemesinden kocaman bir pay alarak mutlu olabilirsiniz.

Güllerin sayısına göre bazı anlamlar taşıdığına inanılır, tabii bu eğer o gül ile bir not yollamadıysanız geçerli. Sizin çiçeğiniz, yazacağınız not ile birlikte siz ne isterseniz o anlamı taşır.

10 – Aşksın Sen Beyaz Gerbera ve Beyaz Gül

Beyazın ruhu okşayan güzelliği, bu Sevgililer Günü’nde sizden sevdiğinize armağan olsun. Romantizm rüzgarı estirecek bu çiçek aranjmanı ile güzel bir günü daha da unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Sevgililer Günü yalnızca hediye ve çiçek demek değildir elbette. Bu günde sevgilinizle birlikte romantik anlar yaşamalı, onun ve sizin için unutulmaz bir gün olmasını sağlamalısınız. Bizim için her gün değerli, tek bir güne ihtiyacımız yok ama bu gün de diğer günler gibi özel sevgilim diyebilmelisiniz. Çünkü aşk, mutlu ettikçe katmerlenir ve insanın bedeninden başlayıp ruhuna yayılır.

Siz sevgilinizi mutlu edecek diğer sürprizlere odaklanırken biz sizin için tercih edebileceğiniz çiçekleri derledik ve hazırladık. İnternet kolayca sipariş vererek sevdiğinize çiçeği gönderebilir ya da endi kapınıza kadar teslim ettirip ellerinizle sevgilinize verebilirsiniz. Sevgililer Günü için hazırlanan tüm aranjmanları buradan inceleyebilir ve yalnızca dakikalar içerisinde siparişinizi verebilirsiniz; www.444cicek.com/sevgililer-gunu


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir