Dünyada ilk kez kadınlar 8 Mart 1857’de New York’ta bir direnişin simgesi oldular. Bir dokuma fabrikasında başlayan eylem, ilk kitlesel kadın hareketi olarak bilinir. Eylemi durdurmak isteyen polis ve fabrika yönetimi binlerce işçiyi fabrikaya kilitleyerek, fabrikada çıkan yangında 129 işçinin yanarak can vermesine neden oldular. O gün o fabrikada sönen hayatlar bugün uluslararası platformda 8 Mart gününün Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına öncülük etti.

kadınlar günü

New York’ta başlayarak dalga dalga tüm dünyaya yayılan hareket, hayata karşı hep dik durmayı, yaşamın tüm zorluklarına göğüs germeyi ve kadının ne kadar güçlü olduğunu bugün herkese ispatladı.

Önce canlarından bir parça olarak bizi dünyaya getiren, sonrasında tüm cefakarlığı ve özverisiyle bizi bugünlerimizi inşa eden annelerimizi, bir an yanımızdan ayrılsalar özlediğimiz eşlerimizi, olsa da yesek dediğimiz yemekleriyle büyükannelerimizi renk renk çiçeklerle, lezzetli keklerle ya da taptaze meyvelerle mutlu etmeye ne dersiniz?

kadınlar günü çiçekleri

Çiçekler bir anda birçok duyguyu anlatan eşsiz hediyelerdir. Hayatınızda yarattığı değişiklikler ve güzellikler için varlığıyla varlığınıza anlam katan çevrenizdeki tüm kadınlara  ne kadar değerli olduklarını anlatmanın tam zamanı!

kadınlar günü meyve

Klasik kutlamalar yerine sevdiğiniz kadınların damaklarında farklı tatlar bırakmak istiyorsanız 444çiçek sizlere kek-kurabiye buketleri ya da meyvelerden oluşan özel aranjmanlar sunabilirsiniz.

kadınlar günü kek buketi

1857’den bu yana emeğiyle hayatını dünyayı güzelleştirmeye adayan kadınlarımıza bugün hediyeleriniz ve güzel sözlerinizle ne kadar değerli olduklarını hissettirin!

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Kategoriler: Kampanyalar