10 Mayıs 1908’den bu yana dünyanın hemen hemen her yerinde kutlanan en anlamlı günlerden biridir Anneler Günü. Bu özel günde biricik annelerimizi mutlu edecek çiçekler nelerdir? Anneler Günü için hangi çiçekler alınır? Aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

Hayattaki en değerli varlığımız annelerimize, emeklerinden ve sonsuz sevgisinden dolayı minnettarız. Baharın havayı ısıtmaya başladığı ilk günlerde hazırlıklarına başlanan Anneler Günü, her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanır. Her ne kadar çocuklarının sağlıklı ve mutlu olması onları dünyalar kadar mutlu etse küçük sürprizlerle annelerimizi kocaman gülümsetmek paha biçilemez.

Kaynak: freepik

Anneler Günü geleneğinin olmazsa olmazı ise en az anneler kadar zarif ve güzel Anneler Günü çiçekleridir. Annelerinize taptaze bir Anneler Günü yaşamanız ve yaşatmanız için tercih edebileceğiniz çiçekler içerisinde zarafeti simgeleyen lilyumlar, asil ve gururlu orkideler, saflığın temsilcisi papatyalar, gösterişli gerberalar ve çeşitli saksı bitkileri yer alıyor.

Bu yazımızda sizler için en güzel ve en zarif Anneler Günü çiçeklerini derledik. İşte annelerin yüzünü güldürecek birbirinden renkli Anneler Günü Çiçekleri:

Mayıs ayının 2. haftasında kutlanan Anneler Günü’nün en popüler çiçekleri kuşkusuz bahar çiçekleridir. En taze mevsim çiçekleri ile hazırlanmış bir buket veya fanus vazo içerisinde hazırlanan papatyalar, anneleriniz için mis kokulu sürprizler hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Bembeyaz lilyumların kalp cam vazo içerisinde sunulmuş hali, sevgi dolu bir sürpriz yapmak istediğiniz her an bir tık uzağınızda.

Kalbinizden geçenleri onunla paylaşarak onu ne kadar çok sevdiğinizi ilan etmesi için yarısı beyaz yarısı da kırmızı güllerle hazırlanan bu gül kutusundan yardım alabilirsiniz.

Uzun ömürlü ve etkileyici bir çiçek arıyorsanız, üstelik anneniz evde çiçek bakmayı seviyorsa en güzel Anneler Günü çiçeklerinden biri ise orkidelerdir.

Renkleri ve görünümleriyle baş döndüren bir çiçek aranjmanı arıyorsanız, vazosuna sarılan kalpli peluşu ile birlikte gelen gerberalar anneleriniz için 444Çiçek’te hazır!

Rengarenk görünümü ve enerjik kütük vazosu ile otantik bir tasarım olan hüsnüyusuf ve papatya aranjmanı aracılığında annenizi çok mutlu etmek sizin elinizde.

Birçoğumuz biliyoruz ki ”Seni Seviyorum” demek için özel bir gün kollamasak da hayatın yoğun temposundan biraz olsun ihmal ettiğimiz annelerimize sevgimizi ifade etmek için en güzel zamandır Anneler Günü. Mayıs ayının ikinci pazarı yaklaşırken bu özel günde annelerinizi en güzel çiçekler ile mutlu etmek istediğiniz anda bugünlere gelmenizde en büyük emeği gösteren annelerinize en renkli ve taze çiçekler ile küçük bir jest yapabilirsiniz. Anneler Günü Çiçekleri kategorisi altında yer alan birbirinden zarif çiçekler dilediğinizi seçerek günlerine neşe katabilirsiniz