Dünyayı anlamada, yaşananları yorumlama ve ön görmede sizlere rehberlik eden burçlar, çiçek seçimine de kılavuzluk yapar. Burçlara göre çiçek seçimi, gönderilen hediyenin beğenilme ihtimalini artırır. Kişiler burçlarının çiçeklerini aldığında onlarla huzur bulur. Özellikle burçlara meraklı sevdiklerinize burçlarının çiçeklerini armağan edebilir, onların kendilerini çok daha özel hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Bir buket çiçek seçmek her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Nereden başlamalı, hangi çiçeği sever, ya beğenmezse endişelerini bir kenara bırakabilirsiniz. Arkadaşlarınızın, aile üyelerinizin ve sevdiklerinizin zodyak burçlarını biliyorsanız siz de onlar için en güzel çiçekleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ateş Burçlarına Özel, Rengarenk Çiçek Önerileri

 • Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan): Güçlü, inatçı ve ayakları yere sağlam basan Koç burçları, öz güvenleri ile tanınıyor. Öfkesi de sevgisi de hayli yüksek olan Koç burçlarına onların tutkusunu işaret edecek çiçekler seçilebilir. Romantik laleler, mis kokulu hanımelleri Koç burçlarını mutlu etmek için doğru seçim. Narin görünümünün altında güçlü kökler bulunduran çiçekler, onların enerjilerini yenilemelerine yardımcı olur.
 • Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos): Kendinden emin, lider ve dikkat çekici Aslan burçları, cesaretleri ve dik duruşlarıyla ayçiçeklerine layık görülür. Onlar için seçeceğiniz buketlerde sadakat ve mutluluğun simgesi olan sarı ayçiçeklerine, muhakkak yer vermelisiniz.
 • Yay Burcu  (23 Kasım – 23 Aralık): Özgürlüklerine düşkünlükleri, entelektüel kişilikleri, maceracı ruhları ile bilinen Yay burçları için karanfil alabilirsiniz. Özellikle beyaz ve pembe karanfillerin olduğu bir kır çiçeği buketi tam onlar için.

Toprak Burçları İçin Çiçek Seçimi

 • Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs): Sıcak kalpli, evini seven, yemeğe düşkünlüğü ile bilinen Boğa burçları için zambak buketleri arasından seçim yapabilirsiniz. Saygın, asil, romantik ve duygusallığın simgesi olan zambakların yanı sıra saksı çiçekleri de Boğa için ideal görülür.
 • Başak Burcu (23 Ağustos – 23 Eylül): Ayrıntılara düşkün, titiz ve nazik Başak burçlarını en iyi anlatan çiçek elbette papatya. Mütevazı duruşunu narin yapraklarla taçlandıran papatyaların hem beyaz hem de sarılarından oluşan bir buket seçebilirsiniz.
 • Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak): Çalışkan ve işe düşkün Oğlak burçlarını ofislerini süsleyecek menekşe saksıları ile mutlu edebilirsiniz. Mütevazı ancak iddialı hercai menekşeler, Oğlak burçlarının zodyak çiçeklerini oluşturur.

Hava Burçları İçin Birbirinden Güzel Çiçekler

 • İkizler Burcu (22 Mayıs – 21 Haziran): Sosyal, yeniliğe açık, fikirleri konusunda değişkenliğe teşne İkizler burçları doğal karizmaları ile tanınır. Onların çiçekleri lavantalar… Ferah kokulu, karizmatik ve çekici lavanta çiçekleri İkizler burçları için seçilebilir.
 • Terazi Burcu (23 Eylül – 23 Ekim): Klasiklerin kıymetini bilen, romantizm, sadakat ve uzun süreli ilişkilerin burcu olan Terazi burcunun zodyak çiçeği ortancalar. Minnettarlığın, nezaketin ve samimiyetin simgesi olan ortancaların yanında gülleri de Terazi için seçebilirsiniz. Özellikle kırmızı gül onların romantik yanına hitap eder.
 • Kova Burcu (21 Ocak – 19 Şubat): Bağımsızlıkları ve zekaları ile bilinen Kova burçları, yüksek estetik anlayışlarıyla ayırt edilir. Onların estetik zevkine hitap edecek çiçekler asil orkideler olur. Ayrıca avangart buketleri ve yenilikçi dizaynları da Kova kadın ve erkekleri için seçebilirsiniz.

Su Burcu Sevdiklerinizi Çiçeklerle Sevindirin

 • Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz): Duygusallığı, kolay incinen özelliği ve sosyalliği ile tanınan Yengeç burçları Delphinium çiçekleriyle eşleşiyor. Narin Delphinium çiçeklerinden oluşan kocaman bir buketle onların yüzünü güldürebilirsiniz.
 • Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım): Güçlü, tutkulu ve azimli Akrep burçlarının içindeki hassas ruhu görebilenler onlara hayran kalır. İddialı ve sınır tanımayan özelliklerinin yanında duygusal özellik de sergileyen Akrep burçları, şakayık çiçekleriyle şımartılabilir. Hem görkemli hem de romantik çiçekler olan şakayık buketleri Akrep için en iyi seçim.
 • Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart): Empati kabiliyetleri, açık yüreklilikleri ve sabırlarıyla tanınan Balık burçları için Alstroemeria tercih edebilirsiniz. İhtişamlı ve cömert bir güzellik sergileyen çiçeklerin yanına zambaklar da çok yakışır. Balık burçlarının kalbi, açık renklerden oluşan bir Alstroemeria buketi ile çalınabilir.

Burçlar ve Çiçek Seçimi İle İlgili Merak Edilenler

Güneş Burcuna Göre mi Yoksa Yükselen Burca Göre mi Seçim Yapılmalı?

Çiçek alacağınız kişinin güneş burcunun yanı sıra yükselen burcuna göre de seçim yapabilirsiniz. Her iki burcu da dikkat alarak seçeneklerinizi artırabilirsiniz.

Burca Göre Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çiçek siparişinizi güvenilir adreslerden verdiğinizden emin olmalısınız. Çiçek buketini özenle hazırlayacak deneyimli firmaları tercih etmelisiniz.

Kadın ve Erkekler için Burca Göre Çiçek Önerileri Aynı mı?

Burca göre çiçek seçimi önerileri, burcun zodyak çiçeği üzerinden belirlenir. Kadın ve erkekler için aynı önerileri dikkate alabilirsiniz.

Kişinin Burcuna Göre Çiçek Almak Önemli mi?

Kişilerin zevklerini, beğenilerini belirleyen burçların dışında başka kriterler de bulunabilir. Çiçek gönderirken kişilerin sevdiği renkleri, ihtiyaçlarını, çiçeklerin anlamlarını da dikkate alabilirsiniz.

Siz de sevdiklerinizi alacağınız taze çiçeklerle mutlu etmek için astroloji ve burçlara göre çiçek alma önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Birbirinden güzel çiçekleri incelemek, özel gün hediyesi olarak saksı çiçekleri, buket aranjmanları arasından seçim yapmak için 444cicek.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler: Çiçekler

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir