Söylemek istediğiniz, dilinizin ucuna kadar gelen fakat oradan dökülüp de kulaklara süzülmek için bahane arayan cümleleri, sizin adınıza söyleyen bir mekanizma olsa keşke dediğiniz oldu mu? Benim oldu. Özellikle de ertelediğim cümleleri vaktinde söyleyebilmeyi diledim hep, ama ya zaman uymadı ya da cesaret edemedim, bir türlü söyleyemedim. Halbuki ne kadar kolaydı “Seni Seviyorum” demek ya da ne kadar kolaydı “Özür Dilemek…”

kırmızı akvaryum

Biraz geç fark ettiğim bir gerçekle yüzleştim, çiçeklerin dili olduğu gerçeğiyle. Yalnızca yapraklar ya da renklerden ibaret olmadıklarını keşfettiğimde hayat daha kolay oldu benim için. Bir gülün kırmızısıyla anlatmak güzeldi sevgiyi, beyaz bir gül ile özür dilemek de öyle… Sarı bir gül, yeni başlayan fakat heyecanıma yenik düşüp de içimden çıkamayan en tatlı duygularımı anlatabilirdi aslında.

Artık hayat daha kolay, sevmek de öyle, özlemek de… Çünkü beni benden daha iyi anlatan cümleleri bulmak için, sözlükleri kurcalamaya gerek yok. Bir buket gül kadar güzel anlatamıyorsanız sevginizi, sözcükler duygularınızı ifade etmeye yetmiyorsa gelin, mesajınızı bir buket gülle iletin, göreceksiniz, hayat çok daha güzel olacak…


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir