Herkesin hayatını olumlu bir şekilde etkilemiş ve doğru yönde seçimler yapmasına yardımcı olmuş bir öğretmeni mutlaka bulunur. Bunun geçerli olması için öğrenci de olabilirsiniz, öğrenim hayatınızı yıllar öncesinde bitirmiş de. Önemli olan bu mesleği yapan değerli insanları takdir ettiğinizi göstermek, sembolik de olsa teşekkürlerinizi özel günlerinde sunmaktır. Bu teşekkür bir buket çiçek, hediyelik çikolata sepeti ya da anı olarak saklanacak bir aranjman formunda tercih edilebilir.

öğretmenler günü çiçeği

En Sevdiğiniz Öğretmeniniz İçin Zarif Çiçekler

Öğretmenler günü kasım ayına denk geldiği için bu dönemin favori çiçeklerinden hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Koyu renkli karanfiller hem erkeklere hem de kadınlara verilebilecek hoş kokulu ve kadifemsi yapraklara sahip çiçekler arasında. Kırmızı ve beyaz renkte karanfillerden yapılmış, sofistike tasarımlı bir ambalaj içindeki çiçekler ile en sevdiğiniz öğretmeninizi yıllar sonrasında bile mutlu edebilirsiniz.

öğretmenler günü çiçeği

Kırmızı güllerden hazırlanmış aranjmanlar özellikle de okula gönderilecek Öğretmenler Günü hediyeleri için idealdir. Böylece hediyeyi alanlar eve dönerken çiçeklerini rahatça taşıyabilirler. Şık, siyah kutularda düzenlenmiş kırmızı gül goncaları kime hediye edilirse edilsin, mutluluk garanti. Güller dayanıklı ve uzun süre canlı kalan bitkilerdir. İster buket halinde, ister kutu içinde aranjman olarak hazırlanmış olsun; hediye edildikten sonra tazeliklerini uzun süre korurlar. Bu şekilde tek günlük geçici hediyeler olmaktan da çıkarlar. Ayrıca kurutulmak için de ideal çiçekler oldukları için hediyeyi yolladığınız kişi tarafından sevgili öğrencisini hatırlatacak bir anı olarak da saklanabilir. Nefis kokuları da kırmızı ve beyaz gülleri her özel günde olduğu gibi Öğretmenler Günü’nde de harika bir hediyeye dönüştürür.

Kişiye Göre Farklı Butik Çiçek Seçimleri

Erkek öğretmenler için çiçek arıyorsanız Atatürk çiçeği gibi güçlü ve yalın görünümlü, koyu kırmızı yapraklarıyla şık bir hediyelik olacak saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Sade ve her cinsiyete, her yaşa ve kesime uygun saksı çiçeklerinden bahsetmişken orkideleri atlamak olmaz. Girdiği her ortama güzellik katan orkideler Öğretmenler Günü’nde unutulmaz bir hediye olacaktır. Beyaz ya da eflatun renkler arasından seçim yapabileceğiniz bu özel çiçekler doğru bakım uygulandığında uzun yıllar boyunca canlı kalır. Böylece sizden bir anı olarak her gördüğünde öğretmeninizin yüzünü güldürmeyi başarır.

öğretmenler günü çiçeği

Vazosuyla birlikte satılan lilyum aranjmanları evlere ya da ofislere yollamak için çok doğru bir seçim olabilir. Özellikle de üniversitede ofisi olan bir eğitimciye yollamak için sadece şık değil, aynı zamanda pratik bir hediyedir. Hediyeyi alan kişiyi vazo aramak durumunda bırakmaz. Bu tarz düşünceli hediyelerin büyük beğeni toplayacağına emin olabilirsiniz.

Öğretmenler İçin Hediyelik Çiçeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çocukların Öğretmenlerine Vermesi İçin Hangi Çiçekler Uygundur?

Yaşları küçük olan çocukların ve öğrencilerin öğretmenlerine renkli ve neşeli buketler hediye etmesi uygun olur. Vazo içindeki beyaz papatya aranjmanlarını çocuklarınızın ilkokul ya da kreş öğretmenlerine yollayabilirsiniz. Pembe gerberalar ya da eflatun renkli papatyalar da büyük beğeni toplarlar.

  • Cinsiyetine Göre Öğretmenlere Verilecek Çiçekler Nasıl Değişir?

Öğretmenlere cinsiyeti fark etmeden orkide, Atatürk çiçeği gibi sade ve zarif saksı çiçekleri hediye edilebilir. Bunlar hem erkekler hem de kadınlar için uygun hediyelerdir ve büyük takdir görürler. Ayrıca erkek ve kadınlar için ayrı şekilde tasarlanmış özel Öğretmenler Günü teraryumları da beğenilen seçimler arasında yer alırlar.

  • İlgi Çekici ve Şık Bir Öğretmenler Günü Hediyesi İçin Tercihim Ne Olmalı?

Kütüklü aranjmanlar, özel kutular, özelleştirilmiş fincanlar ve ajandalarla birlikte paket halinde sunulmuş çiçekler farklı olmak isteyen herkes için ideal tercih.

  • Hediyemin Kalıcı Olmasını İstiyorsam Seçimim Nasıl Olmalı?

Hediyeniz öğretmeninizin yanında yıllar boyunca kalsın istiyorsanız Bonsai ağaçları da herkesin hoşuna giden ve güzel bir hediye olabilir. Doğru bir bakım sayesinde Bonsai’ler uzun seneler boyunca yaşayabilirler. 

Öğretmenlerinize ömür boyunca unutamayacakları hediyeler sunmak istiyorsanız ÇiçekSepeti’nde bulunan birbirinden güzel seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz.

Kategoriler: Özel Günler

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir