Geçmişten günümüze, çiçekler her zaman aşkı, sevgiyi, saflığı anlatmanın en zarif, en anlamlı yolu olmuştur. Çiçeklerin taşıdıkları anlamlar 1800’lü yıllara kadar uzanıyor. 1800’lü yıllarda çiçeklerin anlamları Victoria döneminin şartlarına göre belirlenirken; gül, en güzel şiirlerde aşkı tanımlarken karşımıza çıkıyor. Çiçeklerin yüzyıllar boyunca pekişen, aşkın her anına tanık olan bu gücü, günümüzde hâlâ varlığını koruyor. İster Sevgililer Günü’nde ister sevginizi her söylemek istediğinizde… Butik çiçekler kendine has tasarımları ve yoğun anlamları ile sevgilinizi mutlu etmeye fazlasıyla yetiyor. Anlamı ile sevgilinizin yüzünü güldürecek butik çiçeğinizi seçerken Gönlüm Sende Diyen Pembe Renkli Çiçeklerin Anlamları yazımızdan da yardım alabilirsiniz. 

Sevginizin Gücünü Renkli Orkidelerle Gösterin! 

Orkide, sevginizin saflığını anlatmanın en güzel yollarından biri şüphesiz! Ancak sevgilinizi mutlu etmek için orkide seçiminizi ona özel hâle getirebilirsiniz. Mor veya mavi orkidenizi süsleyen sukulentler, krizantem, horbiya ve yeşilliklerle göz alıcı bir butik aranjman tercih edebilirsiniz. Dilerseniz orkidenin sadeliğini bozmadan, özel büstlerde ya da desenli vazolardaki renkli orkide çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Her Zaman Her Yerde Mutluluk Kaynağı: Sukulentler

Nerede olursa olsun, sukulentler mutluluğu, doğallığı ve neşeyi çağrıştırıyor. Bu nedenle sukulentler, sevgilinizi mutlu etmek için mükemmel bir seçim olacaktır. Özellikle sarı kuru çiçekler, okaliptus ve ithal yeşilliklerle dengelenen bir buket en içten duygularınızı, kusursuz bir şekilde temsil edecektir. Eğer sukulentlerin modern ve cıvıl cıvıl görünümünü aşkın renkleri ile birleştirmek isterseniz, aşkın rengi olan kırmızı çiçekler, zarif pembe listanyuslar arasından farklı seçimler yapabilirsiniz. 

Butik Aranjmanların Vazgeçilmezi: Güller

Güller şiirlerde, şarkılarda, tarihi metinlerde tutkulu bir aşkın en belirgin simgesidir. Bu nedenle sevgilinize ona olan hayranlığınızı ve tutkunuzu göstermenin en iyi yolu olacaktır. Eğer tercihiniz güllerden yana olacaksa, birkaç noktada dikkatli olmanızda da fayda var. Sadece birkaç küçük dokunuşla butik çiçeğinizi daha güzel ve anlamlı hâle getirebilirsiniz. Çünkü sevgili için hazırlanan buketlerin püf noktalarından biri de sevgiyi anlatan materyaller kullanmaktır. Butik güllerle hazırlayacağınız aranjmanınızı güzelleştirmek için ise üzerinde “love” yazan kağıtlar ya da özel süslemeler gibi birçok seçenek bulunuyor.

Butik Çiçekler ile İlgili Merak Edilenler

1. Butik Çiçek Aranjmanlarının Klasik Çiçek Aranjmanlarından Farkı Nedir?

Butik çiçek aranjmanları, farklı dokuları, renkleri ve tasarımları bir arada buluşturan buketlerdir. Klasik çiçek aranjmanlarında kullanılan gül, papatya gibi çiçeklerin özel türleri, ekvator bitkileri, krizantemler vb. özel tasarım çiçeklerle oluşturulurlar. Bu nedenle ilk bakışta hayran bırakırlar.  

2. Butik Çiçekleri Nasıl Hediye Edebilirim?

Sevgilinizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri ona butik çiçeklerden oluşan bir buket yaptırmak olacaktır. Pembelerden turunculara, kozalaklardan ithal yeşil yapraklara kadar uzanan geniş çiçek seçeneği sayesinde rengârenk, albenili bir aranjmanı tercih edebilirsiniz. Farklı kağıtlar ve süslemeler de seçerek kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

3. Butik Çiçekleri Vazoda da Hediye Edebilir Miyim?

Butik çiçekleri vazoda ya da seçeceğiniz kraft kutularda da hediye edebilirsiniz. Dilerseniz size özel hazırlanan mesajlı vazolar ya da desenli kraft kutular sayesinde hediyenizi unutulmaz kılabilirsiniz. 

4. Butik Çiçekleri Ne Zaman Hediye Edebilirim?

Butik çiçekler, sevginizi göstermek için mükemmel bir yoldur. Bu nedenle sevgilinize içinizden geldiğinde, özel günlerinizde, Sevgililer Günü’nde butik çiçekleri hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda nişan, isteme gibi özel organizasyonlarınızda da butik aranjmanlarla ortama daha romantik bir hava katabilirsiniz. 

Eğer siz de romantik tasarımlarla sevgilinizi mutlu edecek buketler arıyorsanız butik çiçekleri tercih edebilirsiniz. Farklı görünümleri, özel renkleri ve muhteşem tonlarıyla en güzel butik çiçek modellerini ciceksepeti.com’da bulabilirsiniz. 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir